Program

Pořádáme pravidelné a jednorázové akce pro rodiny, děti a rodiče. ​​Každý je vítán! Pojďte k nám.

Březen

OTEVŘENÉ HERNY (vedou dobrovolnice)

9. 3. 9 - 11 hod s Petrou R.

11. 3. 16 - 18 hod s Vendulkou K.

16. 3. 9 - 11 hod s Hankou N.

18. 3. 16 - 18 hod s Táňou B.

23. 3. 9 - 11 hod s Katkou S.

25. 3. 16 - 18 hod s Katkou P.

30. 3. 9 - 11 hod s Katkou S.

1. 4. 16 - 18 hod s

6. 4. 9 - 11 hod s Petrou R.

1. 4. 16 - 18 hod s Vendulkou K.

ZAVŘENO DO ODVOLÁNÍ

Chystáme

            sobota 18. 4.

              9 - 14 hod

jídelna ZŠ (Jizerská ul.)

       

      JARNÍ BAZAR

DĚTSKÉHO OBLEČENÍ

 A POTŘEB PRO DĚTI

Program

VZHLEDEM K SITUACI KOLEM ŠÍŘENÍ COVID-19 JE CIRKUS OD 16. 3. ZCELA UZAVŘEN!

Naši milí,
ještě před pár týdny by nás ani ve snu nenapadlo, že se něco takového může stát. Ale je to tu: ZAVÍRÁME CIRKUS...všechny kurzy, herny, akce, školičku...prostě komplet. Je to pro nás velmi těžké, máme vás, naši celou cirkusovou rodinu moc rádi, ale právě proto - zdraví a bezpečí pro vás i pro nás má přednost před vším ostatním. V tuhle chvíli nevíme, kdy otevřeme a jak budeme řešit všechno, co s tím souvisí. Věříme ve Vaše pochopení a sounáležitost. Máte-li dotazy, pište na info@centrumcirkus.cz.
Opatrujte se a věřte, že za každým mrakem se vždycky nakonec objeví slunce. Už teď se na vás moc těšíme.
Za celý tým Cirkusu
Šárka Slavíková

Stálé akce

Pruhované pyžamko

dobrodružné přespávání dětí v cirkusovém Domečku (obvykle pro děti od tří až čtyř let), koná se zpravidla jednou měsíčně. Aktuální akce najdete v přihlašovacím systému.


Bazar

tradiční bazar dětského oblečení, obuvi, sportovních potřeb, hraček a knížek (vždy na jaře a na podzim), Pravidla bazaru ke stažení zde. Podzimní bazar bude v sobotu 21. 3. 2020.


Otevřená herna 

volně přístupná herna v Domečku pro děti s rodiči či prarodiči (organizují cirkusové dobrovolnice), vstupné 30 Kč/rodina)

Ples

ve spolupráci s třeboradickým spolkem LíPa pořádáme již mnoho let ples s živou hudbou (obvykle v lednu)

Pruhovaný šatník

komunitní bazárek oblečení a obuvi pro dospělé (vždy v září)


Příměstské tábory

týdenní letní příměstské tábory pro

menší děti (od 3 let) a pro starší děti (od 6 let)

zaměřené na poznávání naší přírody a na

výtvarné a kreativní aktivity. Přihlašování na tábory spustíme v únoru 2020.

 
 

POHÁDKOVÉ LÉTO 2020

DEVATERO POHÁDEK

příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 29. 6. - 3. 7. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

„Jestli si, děti, myslíte, že vodníci nejsou, tak teda vám říkám, že jsou."
...i v Cirkusu si během léta připomeneme 130 let od narození Karla Čapka a jeho pohádkovou knížku Devatero pohádek. Budeme knížku číst, prohlížet krásné obrázky a pohádky si i zahrajeme. Ponoříme se do pohádky vodnické, policejní, pošťácké a dalších.
Program je vhodný pro děti ve věku 3 - 5 let, pohádky věku dětí přizpůsobíme. Tábor povedou Janička Kverková a Linda Kroupová

PUTUJEME ZA POHÁDKOU, příměstský tábor pro děti od 4 let, 29. 6. - 3. 7. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Velké prázdninové putování z pohádkou pro malé turisty, které baví výlety, svačiny v trávě a hry v přírodě. V okolí Čakovic budeme putovat za pohádkovými bytostmi, seznámíme se s prostředím, ve kterém pohádkové bytosti žijí a vnoříme se do světa pohádkového a magického. Potkáme se s princeznou Ctěninkou, se zlým Kbelštajnem, starým a zamračeným Vinořákem, moudrým Mokřadou a silným AeroLabákem. Tábor je pro aktivní děti od 4 let. Tábor povedou Gábi Kocourková a Pavla Svatošová.

POHÁDKOVÁ PASTELKA, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 7. - 10. 7. 2020, 8 - 13 hod, 1390 Kč 

Barevný tábor pro děti od 3 let, spoustu barev, malování, legrace a pohádek. Jedna barva zdaleka nestačí! Barvy se nám propojí zamíchají a co nám barvy vytvoří? Přečteme si pohádku a necháme se inspirovat pohádkovým příběhem k malování. Barvy budou všude  a  to nás právě baví - žádná omezení, jen a jen volné tvoření. Tábor povede Pavla Svatošová a Jana Kverková.

POHÁDKOVÁ PŘÍRODA, příměstský ekotábor pro děti od 6 let, 10. - 14. 8. 2020, 8 - 16 hod, 2890 Kč.

Další ekotábor s naší přírodovědkyní Lenkou Dovedete si představit, že jste pavouk Čenda nebo medvěd Lumír a předete pavoučí sítě nebo pečlivě pozorujete hmyz? Vydejte se s námi objevovat pohádkovou přírodu v okolí Čakovic, okořeněnou trochou dobrodružství a poznání. Jako parta kluků v Trnkově Zahradě otevřeme rozvrzané dveře a každý den budeme vyrážet na jinou světovou stranu, každý den budeme vyrážet do jiného koutku přírody. Tento příměstský tábor je určen pro děti, které mají chuť strávit celý den venku.  Prozkoumáme život v rybníku a v proudu potoka, projdeme si lesní království a hmyzí prales. Nebudou chybět zážitkové hry v přírodě a každý den tvoření z toho, co při našem putování najdeme.  O děti se budou starat Gábi Kocourková, Lenka Kubcová a Šárka Slavíková.

POHÁDKOVÉ SPORTOVÁNÍ, příměstský tábor pro děti od 5 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Oblíbený příměstský tábor pro děti, které mají rády pohyb a sportování. Bez zbytečného poměřování, bez vítězů a poražených, ale jen pro radost. S Gabi a Janičkou si vyzkoušíme různé sporty a různá sportoviště a nebudou jen tak ledajaká! Jedno hřiště obývá drak, u druhého spí zakletá princezna a na třetím je možné potkat statečného rytíře. Budeme společně navštěvovat blízká i vzdálená sportoviště a užijeme si spoustu pohybu a legrace. Těšíme se na malé sportovce starší 5 let, kteří mají rádi pohádky a chtějí si je prožít společně s námi. Tábor povedou Jana Kverková a Gábi Kocourková.

PŮJDEME SPOLU DO POHÁDKY, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 17. - 21. 8. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

Každý den s dětmi půjdeme objevovat jiný pohádkový příběh a někdy vyrazíme i na výlet. Budeme jako Popelky přebírat hrách, hrát si na princezny a rytíře, bojovat s drakem, možná budeme pomáhat tahat ze země velikou řepu, budeme hrát divadlo a kutálet koblížky. Tábor povedou Linda Kroupová a Šárka Slavíková.

DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo..."
Další příměstský tábor s pohádkami Karla Čapka, tentokrát s foxteriérkou Dášeňkou. Budeme si knížku číst, prohlížet krásné obrázky a fotky a hlavně si přečteme pohádky pro Dášeňku - o psím ocásku, o chrtech, o psích zvycích a další. A možná k nám přijdou na návštěvu i opravdoví pejsci. :-) Tábor povedou Šárka Slavíková a Ivana Veselá.

MALOVANÉ POHÁDKY, příměstský tábor pro děti od 5 let, 17. - 21. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Program pro děti, které rádi malují, tvoří a současně je baví pohádky. Budeme se zajímat o abstraktní tvorbu a kubismus, budeme tvořit v plenéru, pojedeme na výstavy a vytvoříme díla, která berou dech. Nevěříte? Stačí zavřít oči a nechat se fantazií unášet do kouzelného světa barev a inspirace. Tábor povedou Gábi Kocourková a Pavla Svatošová.

OBECNÉ INFORMACE:

  • příměstské tábory budou probíhat v Čakovicích a blízkém okolí

  • v zápisném je zahrnut kompletní program, pitný režim, případné vstupné a jízdné a všechny pomůcky.

  • tábory, které mají jen dopolední program do 13 hodin jsou bez oběda. Tábory s odpoledním programem mají v zápisném zahrnut i teplý oběd na každý den, svačiny nejsou v zápisném zahrnuty, děti mají svačiny své.

  • papírovou přihlášku k vyplnění údajů o dítěti, kontaktech na rodiče a další podrobné informace rozešleme všem přihlášeným do 15. 5. 2020 emailem. Místo je závazně rezervováno až po uhrazení zápisného - po přihlášení dítětě přijde informační email s podklady k platbě. Pokud potřebujete fakturu, napište si na info@centrumcirkus.cz.

PODPORA MČ PRAHA ČAKOVICE

Na projekt příměstských cirkusových táborů Pohádkové léto 2020 jsme podali žádost o dotaci na MČ Praha Čakovice. Pokud bude úspěšná a získáme finanční příspěvek, snížíme přihlášeným dětem poměrně zápisné dle výše získané dotace. Výsledek a vyhodnocení dotace však očekáváme až během března. Všem, kteří uhradí zápisné v plné výši, budeme část zápisného vracet. Předpokládáme, že by se jednalo o cca 200 Kč/dítě..

DOPRAVA

Autobus

140, 144, 377 zastávka Čakovice

166, 158 zastávka U Bílého mlýnku

pak pěšky cca 300 metrů

​Auto

parkování nejlépe v ulici Polabská

Kolo, kočárek

parkování na pozemku u centra

MAPA  zde

CIRKUS - CENTRUM PRO RODINU

Danielova 14, Praha 9 - Čakovice

737 444 367 

info@centrumcirkus.cz

 

SÍDLO

CIRKUS - centrum pro rodinu z. ú.

Úslavská 589, Praha 9 - Čakovice

Č.ú. 2200292262/2010

IČO: 26659336