Program

Pořádáme pravidelné a jednorázové akce pro rodiny, děti a rodiče. ​​Každý je vítán! Pojďte k nám.

Červen

OTEVŘENÉ HERNY (vedou dobrovolnice)

ZRUŠENY DO KONCE ČERVNA

Chystáme

Program

OTVÍRÁME CIRKUS!

Naši milí,

máme velkou radost, že karanténní opatření spojená s šířením nákazy COVID-19 se zmírňují, a tak jsme se rozhodli postupně otevřít cirkusové kurzy a školičku Robinsoni. Znovuotevření Cirkusu bude probíhat ve dvou krocích, od pondělí 11. 5. 2020 otevřeme školičku Robinsoni a kurzy pro starší děti, které probíhají bez přítomnosti rodičů. A pokud se nic zásadního nezmění, pak pohybové kurzy (pro děti s přítomností rodičů), otevřeme od pondělí 25. 5. 2020. Kurzy cvičení pro dospělé zatím dále poběží pouze online. "Otevřená herna" (po 9-11 hod a st 16-18 hod) zůstane do konce června bohužel zavřená.

Protože zajištění maximální bezpečnosti a zdraví všech cirkusových návštěvníků a pracovníků je naší prioritou, přijali jsme několik pravidel k fungování Cirkusu, která naleznete zde. Abychom skutečně maximálně zamezili případnému rozšíření nákazy, bude nutné, aby zákonný zástupce podepsal za své dítě v kurzu Prohlášení bezinfekčnosti. Prohlášení bezinfekčnosti budou podepisovat i všichni pracovníci Cirkusu. Prohlášení najdete ke stažení zde a je třeba jej podepsat při první návštěvě Cirkusu s dítětem, případně přinést vyplněné s sebou.

Moc se na všechny cirkusové děti a rodiče tešíme a víme, že společně to dáme!​​​​

Stálé akce

Pruhované pyžamko

dobrodružné přespávání dětí v cirkusovém Domečku (obvykle pro děti od tří až čtyř let), koná se zpravidla jednou měsíčně. Aktuální akce najdete v přihlašovacím systému.


Bazar

tradiční bazar dětského oblečení, obuvi, sportovních potřeb, hraček a knížek (vždy na jaře a na podzim), Pravidla bazaru ke stažení zde. Podzimní bazar bude v sobotu 21. 3. 2020.


Otevřená herna 

volně přístupná herna v Domečku pro děti s rodiči či prarodiči (organizují cirkusové dobrovolnice), vstupné 30 Kč/rodina)

Ples

ve spolupráci s třeboradickým spolkem LíPa pořádáme již mnoho let ples s živou hudbou (obvykle v lednu)

Pruhovaný šatník

komunitní bazárek oblečení a obuvi pro dospělé (vždy v září)


Příměstské tábory

týdenní letní příměstské tábory pro

menší děti (od 3 let) a pro starší děti (od 6 let)

zaměřené na poznávání naší přírody a na

výtvarné a kreativní aktivity. Přihlašování na tábory spustíme v únoru 2020.

 
 

POHÁDKOVÉ LÉTO 2020

DEVATERO POHÁDEK

příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 29. 6. - 3. 7. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

„Jestli si, děti, myslíte, že vodníci nejsou, tak teda vám říkám, že jsou."
...i v Cirkusu si během léta připomeneme 130 let od narození Karla Čapka a jeho pohádkovou knížku Devatero pohádek. Budeme knížku číst, prohlížet krásné obrázky a pohádky si i zahrajeme. Ponoříme se do pohádky vodnické, policejní, pošťácké a dalších.
Program je vhodný pro děti ve věku 3 - 5 let, pohádky věku dětí přizpůsobíme. Tábor povedou Janička Kverková a Linda Kroupová

PUTUJEME ZA POHÁDKOU, příměstský tábor pro děti od 4 let, 29. 6. - 3. 7. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Velké prázdninové putování z pohádkou pro malé turisty, které baví výlety, svačiny v trávě a hry v přírodě. V okolí Čakovic budeme putovat za pohádkovými bytostmi, seznámíme se s prostředím, ve kterém pohádkové bytosti žijí a vnoříme se do světa pohádkového a magického. Potkáme se s princeznou Ctěninkou, se zlým Kbelštajnem, starým a zamračeným Vinořákem, moudrým Mokřadou a silným AeroLabákem. Tábor je pro aktivní děti od 4 let. Tábor povedou Gábi Kocourková a Pavla Svatošová.

POHÁDKOVÁ PASTELKA, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 7. - 10. 7. 2020, 8 - 13 hod, 1390 Kč 

Barevný tábor pro děti od 3 let, spoustu barev, malování, legrace a pohádek. Jedna barva zdaleka nestačí! Barvy se nám propojí zamíchají a co nám barvy vytvoří? Přečteme si pohádku a necháme se inspirovat pohádkovým příběhem k malování. Barvy budou všude  a  to nás právě baví - žádná omezení, jen a jen volné tvoření. Tábor povede Pavla Svatošová a Jana Kverková.

POHÁDKOVÁ PŘÍRODA, příměstský ekotábor pro děti od 6 let, 10. - 14. 8. 2020, 8 - 16 hod, 2890 Kč.

Další ekotábor s naší přírodovědkyní Lenkou Dovedete si představit, že jste pavouk Čenda nebo medvěd Lumír a předete pavoučí sítě nebo pečlivě pozorujete hmyz? Vydejte se s námi objevovat pohádkovou přírodu v okolí Čakovic, okořeněnou trochou dobrodružství a poznání. Jako parta kluků v Trnkově Zahradě otevřeme rozvrzané dveře a každý den budeme vyrážet na jinou světovou stranu, každý den budeme vyrážet do jiného koutku přírody. Tento příměstský tábor je určen pro děti, které mají chuť strávit celý den venku.  Prozkoumáme život v rybníku a v proudu potoka, projdeme si lesní království a hmyzí prales. Nebudou chybět zážitkové hry v přírodě a každý den tvoření z toho, co při našem putování najdeme.  O děti se budou starat Gábi Kocourková, Lenka Kubcová a Šárka Slavíková.

POHÁDKOVÉ SPORTOVÁNÍ, příměstský tábor pro děti od 5 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Oblíbený příměstský tábor pro děti, které mají rády pohyb a sportování. Bez zbytečného poměřování, bez vítězů a poražených, ale jen pro radost. S Gabi a Katkou si vyzkoušíme různé sporty a různá sportoviště a nebudou jen tak ledajaká! Jedno hřiště obývá drak, u druhého spí zakletá princezna a na třetím je možné potkat statečného rytíře. Budeme společně navštěvovat blízká i vzdálená sportoviště a užijeme si spoustu pohybu a legrace. Těšíme se na malé sportovce starší 5 let, kteří mají rádi pohádky a chtějí si je prožít společně s námi. Tábor povedou Katka Dušková a Gábi Kocourková.

PŮJDEME SPOLU DO POHÁDKY, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 17. - 21. 8. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

Každý den s dětmi půjdeme objevovat jiný pohádkový příběh a někdy vyrazíme i na výlet. Budeme jako Popelky přebírat hrách, hrát si na princezny a rytíře, bojovat s drakem, možná budeme pomáhat tahat ze země velikou řepu, budeme hrát divadlo a kutálet koblížky. Tábor povedou Aneta Rubínová a Šárka Slavíková.

DÁŠEŇKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE, příměstský tábor pro děti 3 - 5 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 13 hod, 1590 Kč

„Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo..."
Další příměstský tábor s pohádkami Karla Čapka, tentokrát s foxteriérkou Dášeňkou. Budeme si knížku číst, prohlížet krásné obrázky a fotky a hlavně si přečteme pohádky pro Dášeňku - o psím ocásku, o chrtech, o psích zvycích a další. A možná k nám přijdou na návštěvu i opravdoví pejsci. :-) Tábor povedou Šárka Slavíková a Ivana Veselá.

MALOVANÉ POHÁDKY, příměstský tábor pro děti od 5 let, 17. - 21. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Program pro děti, které rádi malují, tvoří a současně je baví pohádky. Budeme se zajímat o abstraktní tvorbu a kubismus, budeme tvořit v plenéru, pojedeme na výstavy a vytvoříme díla, která berou dech. Nevěříte? Stačí zavřít oči a nechat se fantazií unášet do kouzelného světa barev a inspirace. Tábor povedou Gábi Kocourková a Pavla Svatošová.

DOBRODRUŽSTVÍ S KAMARÁDY, příměstský tábor pro děti od 4 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Možná je znáte z kreslených pohádek, možná ne a tak se nechte překvapit. Na táboře se seznámíme se se čtveřicí velkých kamarádů a prožijeme s nimi týden plný opravdového kamarádství a neobyčejných zážitků. Budeme si číst příběhy kamarádů ze Čtyřlístku a při tom budeme poznávat jejich dobré vlastnosti a silné stránky. Budeme prožívat kamarádská dobrodružství a možná nakonec budeme hledat poklad! Budou jako vaši kamarádi? Pojďte je s námi poznat.

Příměstský tábor bude probíhat na hřištích a v parcích v okolí Čakovic. Tábor povedou Jana Kverková a Jiřina Černá.

OLYMPIJSKÝ TÝDEN, příměstský tábor pro děti od 6 let, 24. - 28. 8. 2020, 8 - 15.30 hod, 2690 Kč

Baví tě pohyb, kamarádi a legrace? Tak se zúčastni Olympijských her kousek od domova :-)
Na příměstském táboře si s trenéry Orinetačního běhu - Jirkou a Martinem - vyzkoušíme sporty, které jsou ale i nejsou na Olympijských hrách. Ponoříme se do historie olympijských her, vyzkoušíme atletické, kolektivní i míčové sporty. Nesmíme zapomenout na náš oblíbený orientační běh (třeba jednou na hrách bude). Všechny výkony si budeme zapisovat a všechny určitě oceníme nejen pochvalou :-). A na finále chystáme velké olympijské překvapení. Celý týden budeme venku a navštěvovat sportoviště v okolí Čakovic.
Program:
PO: Historie OH (antika/novodobé hry), atletické disciplíny (hřiště v Dyjské (běh , skok do dálky, hod míčkem), hry
UT: Orientační běh (čakovický park), míčové/dětské hry
ST: Atletika (zlepšujeme se ???) kolektivní hry
ČT: Výlet (Holešovice: trojský kanál/OLYMP/Stromovka)
PÁ: Netradiční sporty, Atletika (finále)

Tábor povedou zkušení trenéři orientačního běhu Jirka Tejkl a Martin Kubec.

OBECNÉ INFORMACE:

  • příměstské tábory budou probíhat v Čakovicích a blízkém okolí

  • v zápisném je zahrnut kompletní program, pitný režim, případné vstupné a jízdné a všechny pomůcky.

  • tábory, které mají jen dopolední program do 13 hodin jsou bez oběda. Tábory s odpoledním programem mají v zápisném zahrnut i teplý oběd na každý den, svačiny nejsou v zápisném zahrnuty, děti mají svačiny své.

  • papírovou přihlášku k vyplnění údajů o dítěti, kontaktech na rodiče a další podrobné informace rozešleme všem přihlášeným do 15. 6. 2020 emailem. Místo je závazně rezervováno až po uhrazení zápisného - po přihlášení dítětě přijde informační email s podklady k platbě. Pokud potřebujete fakturu, napište si na info@centrumcirkus.cz.

PODPORA MČ PRAHA ČAKOVICE

Na projekt příměstských cirkusových táborů Pohádkové léto 2020 jsme získali dotaci, ale ve značně snížené částce než jsme žádali. A protože zájem o příměstské tábory je veliký, otevřeme další dva tábory, počet dětí se navýší a rozpočítáná podpora na každé dítě se tím významně sníží.  O využití dotace budeme rodiče informovat. Děkujeme za pochopení.

DOPRAVA

Autobus

140, 144, 377 zastávka Čakovice

166, 158 zastávka U Bílého mlýnku

pak pěšky cca 300 metrů

​Auto

parkování nejlépe v ulici Polabská

Kolo, kočárek

parkování na pozemku u centra

MAPA  zde

CIRKUS - CENTRUM PRO RODINU

Danielova 14, Praha 9 - Čakovice

737 444 367 

info@centrumcirkus.cz

 

SÍDLO

CIRKUS - centrum pro rodinu z. ú.

Úslavská 589, Praha 9 - Čakovice

Č.ú. 2200292262/2010

IČO: 26659336